Громадська організація   |   Public organization

Київ, Харківське шосе, 121      +38 099 677-84-69

    Коронавірусна хвороба COVID-19.
    Звернення АПУ. Матеріали для патологоанатомів.

    Вельмишановні колеги! Коронавірусна хвороба 2019 (COVID-19, шифр за МКХ-10 у версії МКХ-10 2016 року: U07.1) – це інфекційне захворювання дихальних шляхів, спричинене новим коронавірусом SARS-CoV-2, який був вперше визначений у місті Ухань, (Китай) у грудні 2019 року. Міністерство охорони здоров’я України внесло COVID-19 в перелік особливо небезпечних інфекційних хвороб.

    ГО «Асоціація патологоанатомів України» звертається до всіх колег патологоанатомів України, працівників патологоанатомічних закладів і підрозділів, науково-педагогічних і наукових працівників із закликом дотримуватись правил безпечної поведінки в час пандемії, заходів безпеки під час виконання професійних обов’язків, дотримуватись чинного законодавства України, рекомендацій ВООЗ, Центру громадського здоров’я МОЗ України, Європейського центру профілактики та контролю захворювань, Центру з контролю і профілактики захворювань США.

    Асоціація патологоанатомів провела переклад на українську мову, редагування та адаптацію настанов Центру з контролю і профілактики захворювань США і Королівської колегії патологів Великої Британії по проведенню аутопсій (розтинів) померлих з COVID-19. Королівська колегія патологів дозволила український переклад і використання своїх настанов.


    Тимчасове керівництво Центру з контролю і профілактики захворювань США по відбору та відправці посмертних зразків, які отримані під час розтину тіл осіб, смерть яких ймовірно була спричинена COVID-19, лютий 2020 року.


    Практичне керівництво Королівської колегії патологів Великої Британії по проведенню аутопсій (розтинів) померлих із COVID-19 (2019-nCov, новий коронавірус 2019/2020).

    Електронний інформаційний ресурс Королівської колегії патологів Великої Британії (Royal College of Pathologists), присвячений проблемі COVID-19: https://www.rcpath.org/profession/coronavirus-resource-hub.html


    Технічний звіт Європейського Центру з профілактики та контролю захворювань «Особливості безпечної роботи з тілами осіб, померлих від COVID-19 або з підозрою на неї»

    ГО «Асоціація патологоанатомів України» вдячна студенткам Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Марії Савчині та Анні Єлісєєвій за допомогу у перекладі і підготовці настанов.

    Нормативно-правові документи

    1. Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 13 березня 2020 року № 663 «Про оптимізацію заходів щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків COVID-19».

    2. Відбір, зберігання та транспортування зразків матеріалів для тестування на SARS-CoV-2, затверджений наказом МОЗ України  від 13 березня 2020 року № 663

    3. Направлення на лабораторне тестування особи, яка відповідає визначенню випадку COVID-19, затверджене наказом МОЗ України  від 13 березня 2020 року № 663.

    4. Державні санітарні правила ДСП 9.9.5.035-99 «Безпека роботи з мікроорганізмами І-ІІ груп патогенності».

    5. Перелік особливо небезпечних, небезпечних інфекційних та паразитарних хвороб людини і носійства збудників цих хвороб, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19 липня 1995 року № 133 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров'я України від 25 лютого 2020 року № 521).

    6. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

    7. Методичні вказівки «Організація та проведення первинних заходів при виявленні хворого (трупа) або підозрі на зараження карантинними інфекціями, контагіозними вірусними геморагічними гарячками та іншими небезпечними інфекційними хворобами неясної етіології», затверджені Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 12 травня 2003 року №16.

    8. Тимчасова настанова Міжнародної організації праці (МОП) і Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) "COVID-19: безпека праці та здоров'я медичних працівників" від 02 лютого 2021 р.

    Засоби індивідуального захисту для медичних працівників

    Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) використовують для захисту слизових оболонок, дихальних шляхів, шкіри і одягу від контакту із інфікованим матеріалом. Кожен медичний працівник повинен вміти користуватись ЗІЗ, оцінювати ризики та вирішувати, який саме ЗІЗ застосовувати.

     

    Державний реєстр дезінфекційних засобів (2020 рік).

    Асоціація патологоанатомів України

      Адреса     Київ, Харківське шосе, 121

      Телефон     +38 099 677-84-69

    E-mail     office@patholog.org.ua

    ©   2019 Громадська організація «Асоціація Патологоанатомів України»